День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 святкується щорічно 10 жовтня.

14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме в цей день 1946 року в Лондоні у приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій зі стандартизації із 25 країн світу.  Результатом роботи цієї конференції стало заснування нової Міжнародної організації зі стандартизації ISO. В основу назви нової організації було узято грецьке слово "isos" (ìσιος), що означає "рівний". "З якої ми б не були країни, на якій мові б не розмовляли, ми - рівні." - девіз ISO.

На Україні діє Закон «Про стандартизацію», який встановлює правові та організаційні засади стандартизації в Україні і спрямований на забезпечення єдиної технічної політики у цій сфері. Закон говорить, що метою стандартизації в Україні є забезпечення безпеки для життя та здоров'я людини, тварин, рослин, а також майна та охорони навколишнього середовища; створення умов для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об'єктів стандартизації своєму призначенню; сприяння усуненню технічних бар'єрів у торгівлі. Дія цього Закону не поширюється на ядерні матеріали, фармацевтичну продукцію, стандарти медичного обслуговування, бухгалтерського обліку, освіти, а також інші соціальні стандарти, сфера дії яких встановлюється відповідними законами.

Стандартизація та метрологія є невід’ємною ланкою національної економіки, потужним рушієм її подальшого розвитку. Від професійної майстерності фахівців в галузі стандартизації, метрології та оцінки відповідності залежить економічна стабільність держави, інтеграція країни у світовий простір, вирішення найважливіших соціальних завдань. Професіоналізм і самовідданість працівників галузі заслуговують глибокої вдячності та високої шани в суспільстві. Завдяки цьому помітно вдосконалюється національна система технічного регулювання у форматі європейських та міжнародних вимог і стандартів, життя наших громадян стає якіснішим і безпечнішим.

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята –

Дня працівників стандартизації та метрології.

Бажаємо Вам не зупинятися на досягнутому, слідувати найвищим
стандартам в роботі та успішно розвиватися у відповідності
з останніми вимогами часу!

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути книжкову виставку

«До Дня працівників стандартизації та метрології» (ауд. 212-Ц)

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2649865
Кількість переглядів сторінки: 153101
Сторінка була створена за 0.291 секунд