23 вересня у Полтаві святкується День міста

Изображение1

День міста – це особливе свято для кожного його мешканця. Воно об’єднує усіх тих, хто називає себе полтавцями.Протягом багатьох віків свого існування Полтава робила вагомий внесок у формування української державності та духовних цінностей народу, в українську і світову мистецьку скарбницю.З нашим містом пов’язані життя і творчість багатьох відомих і талановитих особистостей як тих, хто тут народився, так і тих, кого доля привела до Полтави.Духовна спадщина славних предків зобов’язує бути гідними синами і доньками свого міста, примножувати його славу, його величну історію. Вона додає наснаги жити і творити для розквіту рідного міста та України.

irc_mi

Доброю традицією з нагоди відзначення Дня міста став започаткований з ініціативи міського голови Олександра Мамая у 2012 році «Парад «Полтава вишивана».

Изображение2

Изображение3

Изображение4

Історично склалося так, що день міста ми завжди відзначаємо разом із святкуванням річниці визволення Полтави від нацистських загарбників. Під час Другої світової війни 18 вересня 1941 року місто було захоплене нацистськими загарбниками, а 23 вересня 1943 року було звільнене.

У роки Другої світової на різних фронтах воювали, з кожним днем наближаючи перемогу, більше 200 тисяч наших земляків. Ми у вічному боргу перед кожним із них — тих, хто ціною власного життя, проявляючи нечуваний героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати Полтавщину, Україну і світ від нацистського поневолення.Подвиг переможців у тій страшній війні з гідністю продовжують бійці, які сьогодні відстоюють незалежність та територіальну цілісність держави на її східних рубежах.

Изображение5

Полтава — духовно багате місто, і по сформованій традиції свято починається з передзвону і молебнів церков, а також з покладання квітів полеглим воїнам-захисникам — біля меморіалу Солдатської слави

Изображение6

Шановні полтавці! Дорогі ветерани Другої світової війни! Від щирого серця вітаємо вас з Днем визволення Полтави від нацистських загарбників та Днем міста! Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії та довгих років життя під мирним українським небом! Світла пам’ять полеглим героям. Нехай красива і живописна Полтава і в подальшому розвивається, зберігаючи своє неповторне обличчя, історію і культуру!

Запрошуємо на книжковий перегляд «Пам’ять, що пронизує серця» (ауд.212,Ц).

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2649701
Кількість переглядів сторінки: 153086
Сторінка була створена за 0.296 секунд