Изображение1

Хай буде мир віднині і довіку!

Хай буде мир й замовкнуть війни злі!

Хай у міцних обіймах всі народи

Ідуть у майбуття через віки.

Ганна Верес

День миру в Україні встановлений Указом Президента № 100 від 5 лютого 2002 року і відзначається щорічно 21 вересня – в Міжнародний день миру. Таким чином, Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

На жаль, війни супроводжують всю історію людства. Вони були різні за своїми масштабами і тривалістю, але безперечно, що в ХХ ст. соціальна масштабність війн піднялася на порядок, вони захопили цілі континенти. Тільки перша і друга світові війни «коштували» людству 60 млн. життів. Причому серед втрат стрімко зростає кількість жертв із числа мирного населення. Що ж до перспектив можливих атомних конфліктів, то тут підрахунки людських жертв взагалі втрачають сенс. В атомній війні не буде ні переможців, ні переможених.

Що таке смерть, розруха, голод, неймовірні людські страждання український народ протягом багатьох століть пережив на собі. Тому до Міжнародного дня миру в нашій країні люди ставляться з глибокою пошаною і усвідомленням того болю, який завдає війна. До недавнього часу для нашого народу мир був повсякденною реальністю, хто думав, що може бути інакше, що в життя миролюбної України ввійде війна? Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, відчуває кожна родина.

Сьогодні ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії та припинити проливати кров. Цей день для того, аби спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією та практичним досвідом його досягнення.

Изображение2

І плаче сад краплинками роси:

«Не для війни народжуються люди,

А втіленням є вічної краси,

Не слід святу цю істину забути.

Хай війни зникнуть, підуть в небуття,

Цим зробить людство крок свій у безсмертя,

Бо ж найцінніший скарб – то є життя.

Чому ж за нього іншим треба вмерти?»

Ганна Верес

Запрошуємо всіх відвідати книжкову виставку

,,Хай буде мир віднині і довіку’’(ауд.212, Ц.).

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2649796
Кількість переглядів сторінки: 153096
Сторінка була створена за 0.302 секунд