9 вересня - День фізичної культури і спорту України

Изображение1

Традиційно, у другу суботу вересня, в Україні відзначають День фізичної культури та спорту – свято сили, краси, здоров’я, гармонії. Це свято всіх прихильників здорового способу життя, спортсменів, тренерів, ветеранів спорту. Саме здорові духом і тілом люди за всіх часів складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.Головна мета цього свята – залучення населення України до занять спортом і фізичною культурою, а також - пропаганда активного здорового способу життя. Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба, почали поширюватися тут з кінця 19 століття. Всій Європі було відоме ім'я українського борця греко - римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту.

Изображение2

Изображение3

Изображение4

Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка, футболісти Олег Блохін, Ігор Бєланов та Андрій Шевченко, відзначені «золотим м'ячем» як найкращі футболісти Європи. Визнана у світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних і 4 бронзові), - це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.

Изображение5

В цей день вся країна також згадує імена Віталія та Володимира Кличків, Яни Клочкової, Ганни Безсонової, Лілії Подкопаєвої, Жанни Пінтусевич та інших видатних спортсменів України всіх часів.І сьогодні нове покоління продовжує успішно виступати на світових спортивних аренах.

Изображение6

В саме ж свято традиційно у багатьох населених пунктах України проходять спартакіади, змагання, марафони та інші масові спортивні заходи і вшанування ветеранів українського спорту.

Изображение7

Изображение8

Изображение9

Україна завжди славилась своїми спортивними талантами, фізичне виховання – це здоров’я нації.

Працівники науково-технічної бібліотеки вітають всіх прихильників здорового способу життя, спортсменів та ветеранів спорту з Днем фізичної культури і спорту України. Бажаємо здоров’я, олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, успіхів у всіх звершеннях і запрошуємо на книжковий перегляд «Спорт єднає Україну» (ауд.212,Ц).

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526199
Кількість переглядів сторінки: 138637
Сторінка була створена за 0.261 секунд
© VovanShu