Щорічно у другу неділю вересня згідно з Указом Президента України від 12 серпня 1993р. відзначається професійне свято працівників нафтопромислового комплексу. Тривалим і не простим був шлях до цього професійного свята – від першої заповненої нафтою амфори, знайденої під час розкопок на Керченському півострові і віднесеної археологами до IV-V ст. нашої ери, і до сьогоднішньої паливно-енергетичної скрути. На цьому шляху були і етапи становлення, і бурхливого розквіту в кінці ХІХ і на початку ХХ ст., і розорення та занепаду в періоди світових воєн, і повоєнне відродження, і період широких пошуково-розвідувальних робіт у другій половині сорокових та п’ятдесятих років. У межах території України виділяються такі три нафтогазоносні райони, як Східний (Дніпровсько-Донецька западина і північно-західна частина Донбасу), Західний (Волино-Подільська плита, Прикарпаття, Карпати і Закарпаття), Південний (Причорномор’я, Крим та шельф у межах виключної (морської) економічної зони Чорного та Азовського морів).

Нафтогазова та нафтопереробна галузь завжди була і залишається основною ланкою паливно-енергетичного сектору, який забезпечує ефективне функціонування та сталий розвиток економіки країни, національну безпеку, підтримує соціальний рівень життя нації. Сучасна нафтогазова та нафтопереробна промисловість України – це потужні газотранспортна та нафтотранспортна системи, нафтогазовидобувні підприємства, заводи з випуску нафтогазового устаткування, морський нафтовий термінал, нафтопереробні та газопереробні заводи, розгалужені мережі автозаправних станцій та автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій, сервісні та науково-дослідні організації.

Изображение2

irc_mi

Україна має великий загін кваліфікованих спеціалістів геологів, геофізиків, буровиків, промисловиків, транспортників, нафтопереробників, механіків та інших суміжних галузей, які при наполегливій праці зуміють зробити свою державу менш залежною від зовнішніх джерел нафто-газопостачання. Відповідну лепту у цю справу вносять і випускники нашого університету. Рівень підготовки випускників забезпечує майже 100-відсоткове їх працевлаштування і швидке професійне просування. Про це говорить той факт, що більше 500 випускників кафедри “Обладнання нафтових і газових промислів" Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка працюють в системі підприємств нафтогазової галузі на різних, зокрема керівних, посадах.

ongp-07

Шановні працівники нафтової, газової та нафтопереробної промисловості !

Щиро вітаємо Вас з професійним святом ! . Здоров’я, благополуччя, достатку Вам та Вашим сім’ям! І нехай блакитний вогник зігріває Ваші домівки та Ваші серця!

Изображение3

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути книжкову виставку «Нафтогазовий комплекс України» (до Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості)( ауд.212-Ц)

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526220
Кількість переглядів сторінки: 138652
Сторінка була створена за 0.225 секунд
© VovanShu