Життя віддане університету
(1934 – 2010)

Кожного року 3 вересня, у день народження Олександра Григоровича Онищенка, колектив Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка з глибокою вдячністю віддає шану пам’яті людині і керівнику (1983-2003 ректор ПолтНТУ) , який залишив добрий слід у серці кожного з нас. Його вклад у вітчизняну освіту і науку важко переоцінити.

В історії навчального закладу, в історії освіти, науки і техніки України, Полтавщини, ім’я Олександра Григоровича Онищенка завжди посідатиме почесне місце, передусім, як ректора-реформатора.

Після здобуття Україною незалежності доля інженерно-будівельного навчального закладу, випускники якого розподілялися від Полтави до Далекого Сходу, виявилася під загрозою. Перебуваючи в оточенні не менш потужних інженерно-будівельних вищих навчальних закладів Дніпропетровська, Харкова, Донецька, Макіївки та інших міст, малопрофільний ВНЗ у Полтаві майже не мав перспектив розвитку: загрожувало перевиробництво будівельних кадрів для свого регіону. Але так не вважав О. Г Онищенко – ректор-лідер, який, спираючись  на нормативно-правову базу вищої освіти України, передбачив подальший розвиток подій. У професора О. Г. Онищенка виникає смілива ідея: орієнтуючись на практичні потреби Полтавщини, України у висококваліфікованих фахівцях, розширити спектр спеціальностей та спеціалізацій, реформувавши інститут у технічний університет.

Після проведеної величезної організаційної роботи із керівниками всіх рівнів Полтавського і сусідніх регіонів, вчена рада підтримує і затверджує сміливий план ректора-реформатора із реорганізації монопрофільного інженерно-будівельного інституту в багатопрофільний технічний університет. Науково-педагогічний колектив менше ніж за три роки здійснив гігантський крок уперед, підготувавши навчально-лабораторну, матеріально-технічну та навчально-методичну базу для нових спеціальностей і  спеціалізацій.

Перемогою колективу стала успішна акредитація навчального закладу за найвищим міжнародним рівнем акредитації. Рішенням Кабінету Міністрів України від 29.08.1994 р. Полтавський інженерно-будівельний інститут перейменовано на технічний університет – перший у Полтавському регіоні. З нагоди 100-ї річниці від народження видатного теоретика космонавтики, блискучого інженера-винахідника, раціоналізатора Юрія Кондратюка 21 червня 1997 р. рішенням уряду України університету просвоюють  це високе ім’я.

Нині у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка налічується 42 спеціальності.

Історія повсякденності складається з історії окремих особистостей, які здійснюють вклад у наукову, педагогічну та виробничу сферу. Такою непересічною особистістю у нашій пам’яті залишився відомий вчений-будівельник, доктор технічних наук, професор О. Г. Онищенко.  Він увійшов в історію вітчизняної науки як автор понад 230-ти наукових праць із гірничої справи, будівництва та педагогіки, 80-ти авторських свідоцтв і патентів, 17-ти підручників і навчальних посібників, які відзначаються фундаментальністю і практичною значимістю.

Всі його знання, наукові напрацювання та багаторічний практичний досвід знайшли своє втілення в заснованій Олександром Григоровичем науковій школі «Створення теоретичних основ розрахунку, конструювання та впровадження ефективних засобів комплексної механізації опоряджувальних робіт у будівництві» та університетському науковому збірнику «Галузеве машинобудування». Перший випуск збірника побачив світ у 1998 році. Сьогодні він вважається ретроспективним виданням.

Великий внесок Олександра Григоровича у розбудову самостійної незалежної України, у розвиток та зміцнення її науки, втілення винаходів у практичну діяльність, у формування наукової думки та розвиток творчого мислення у молоді, втілення творчих живих процесів в освітню діяльність. Він служив прикладом мудрого та чуйного керівника.

Олександр Григорович прожив гідне і красиве життя, вміючи постояти за головні принципи, не боячись ризикувати. Головним його вибором завжди  було – жити за честю і совістю.

Науково-технічна бібліотека університету до цієї дати підготувала перегляд літератури «Добрих справ невтомний зорепад». Запрошуємо вас відвідати захід з 31. 08 по 08. 09. 2017р., ауд. 212Ц.

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526209
Кількість переглядів сторінки: 138644
Сторінка була створена за 0.228 секунд
© VovanShu