28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира,
в Україні відзначається державне свято -
День хрещення Київської Русі-України.

Це одна з найвизначніших подій в історії духовного та культурного розвитку нашого народу.

Изображение1

Хрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією припало князю Володимиру Великому. У 988 році нашої ери князь Володимир проголосив християнську релігію в якості загальнодержавної для Київської Русі. Легенда свідчить, що світлий князь довго вагався, вибираючи для країни релігію, здатну стати об’єднуючою і примирною для всіх народів і вірувань.
Літопис описує цю подію так:
« ... Володимир послав посланців своїх по всьому городу, говорячи: «Якщо не з’явиться хто завтра на ріці - багатий, чи убогий, чи старець, чи раб, - то мені той противником буде...». А назавтра вийшов Володимир з попами цесарициними і корсунськими на Дніпро. І зійшлося людей без ліку, і влізли вони у воду... а попи, стоячи, молитви творили. І було видіти радість велику на небі й на землі, що стільки душ спасається».

Изображение2

Після офіційного хрещення киян у 988 р. християнство стає державною релігією Київської Русі. З прийняттям християнства на Русі активізувалося культурне і духовне життя, поширилася писемність. Володимир закладав школи, будував церкви – спершу в Києві, а згодом по інших містах. Учителями були священники, які знали слов’янську мову. Київська Русь перетворилась на повноцінну державу.

Изображение3

Изображение4

Изображение5

Ця визначна подія об’єднує нас навколо справжньої духовної радості та національної ідеї. Хрещення Київської Русі є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних цінностей нашої історії.
Науково-технічна бібліотека вітає всіх християн із цим святом.
Нехай Господь оберігає нас, наш рідний край та нашу державу! Бажаємо, щоб свято хрещення Київської Русі - України  зцілило і об’єднало наші душі у великій вірі до Спасителя, примножувало добробут в кожному домі, давало здоров’я на багато мирних і щасливих років.
Запрошуємо на книжкову виставку «Скарби православ’я» (ауд.212,Ц).

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526222
Кількість переглядів сторінки: 138654
Сторінка була створена за 0.225 секунд
© VovanShu