Сучасна архітектура та дизайн

В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня - у Всесвітній день архітектури». Всесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів, що виник у 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з розвалин міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури.

Изображение1

Місто мистецтв і наук, Валенсія, Іспанія

Архітекту́ра ( грец. αρχιτεκτονικη  — будівництво ) — це одночасно наука і мистецтво проектування будівель, а також власне система будівель та споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності людей відповідно до законів краси . Завдання сучасної української архітектури — різноманітність у проявах сучасної естетики, пошук авторської архітектурної своєрідності та врахування існуючого історико-культурного середовища. Термін сучасної архітектури застосовується до діапазону нових стилів недавно збудованих споруд та простору. Охоплює різні архітектурні стилі, серед яких: модернізм , постмодернізм , еклектика - проте ці стилі не виключаються лише сучасною архітектурою. Виключно до сучасної архітектури належать стилі: деконструктивізм , хай-тек , біо-тек , екологічна архітектура . До сучасної архітектури можна віднести течії в архітектурі: новий урбанізм , комп’ютерне моделювання та комп’ютерний дизайн, інтерактивні архітектурні елементи Завдяки появі нових будівельних матеріалів сучасна архітектура набуває незвичайні форми і залежить виключно від польоту фантазії архітекторів і дизайнерів, від їх видимості і відчуття світу. Використання в проектуванні комп'ютерних програм і розробок дає безмежні можливості по втіленню в реальність, як здається на перший погляд, віртуальних і нереалістичних проектів. Мова сучасної архітектури стає більш глобальною, плюралістичною за творчим спрямуванням, але водночас значущу роль відіграють нові творчі пошуки прогресивних напрямів, принципів та прийомів вирішення форм та змісту в архітектурі.

Изображение2

Державна галерея, Штутгарт, Німеччина

В творчості київської генерації українських архітекторів все частіше зустрічаються прояви постмодерну та хай-теку як віддзеркалення глобалізації процесу розвитку світової архітектури. В нових будовах стильового спрямування вдало використовуються нові конструктивні та художньо-пластичні можливості як традиційних будівельних матеріалів, так і нових — легкі металопластикові конструкції, вишукані оздоблювальні матеріали (готель «Хрещатик», арх. Л. Філенко; діловий комплекс «Зовнішекспосервіс», архітектор О. Донець та ін.; банк «Україна», архітектор С. Бабушкін та ін.;. готельно-офісний центр «Східний горизонт», арх. О. Комаровський, комплекс «Ексімбанк», архітектор І. Шпара та ін.) і багато інших новітніх будов. З кінця 1980-х років відновилось будівництво релігійних споруд. Нові православні церкви та собори будують переважно у візантійському стилі , рідко у класичному , готичному або псевдоруському стилях. Унікальним є будівництво у стилі українського бароко (собор Архієпископа Харківського Олександра, збудований у 2004  р.).

Завдання сучасної української архітектури   — різноманітність у проявах сучасної естетики, пошук авторської архітектурної своєрідності та врахування існуючого історико-культурного середовища.

Изображение3

Бізнес- центр “Парус”, Київ, Україна

Запрошуємо всіх на книжкову виставку “Сучасна архітектура та дизайн ” (ауд. 212, центральний корпус).

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526211
Кількість переглядів сторінки: 138645
Сторінка була створена за 0.268 секунд
© VovanShu