26 червня - Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом
(International Day Against Drug Abuse and Illicit Trafficking).

З 1987 року Генеральна асамблея ООН постановила щорічно відзначати цей день як висловлення своєї рішучості посилювати міжнародну діяльність і співпрацю з метою створення суспільства, вільного від зловживання наркотиками. З кожним роком цивілізовані країни все більше страждають від ввезення наркотичних речовин із неблагополучних держав. І Україна, на жаль, не є винятком. Боротьба з наркоманією ведеться, передусім, на законодавчому рівні: практично в усіх країнах передбачені жорсткі кримінальні санкції за виробництво і розповсюдження наркотичних речовин.


Изображение1

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб контролювати їх обіг налічує вже понад 100 років. Однак і сьогодні суспільство, на жаль, не може впоратися з цією проблемою.

Наркоманія - це стан періодичної або хронічної інтоксикації натуральною або синтетичною наркотичною речовиною, що характеризується непереборним потягом до даної речовини, що в малих дозах викликає ейфорію, та призводить до виникнення психічної та фізичної залежності від ефекту дії цієї речовини. Систематичне вживання наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні дози. При наркоманії уражаються внутрішні органи, виникають неврологічні та психічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Изображение2

Наркоманія, мабуть, одне з найстрашніших явищ сучасності. З кожним днем все більше людей у всьому світі піддається спокусі і потрапляє у пастку цієї залежності, намагаючись з її допомогою сховатися від щоденних проблем. Небезпека наркоманії полягає в тому, що вона як патологічний стан певною мірою незворотна, і частина негативних змін, що відбулися в організмі, залишається назавжди. Для багатьох пацієнтів наркоманія залишається довічним діагнозом. Нерідко навіть пройшовши спеціальний курс лікування, людина не може звільнитися від цієї залежності. Через багато років може виникнути нестерпний потяг знову повернутися до наркотиків.

Изображение3

За оцінками ООН, загальносвітове число осіб, що вживають наркотики, нині складає не менше 185 мільйонів людей (тобто 3% всього населення нашої планети, або близько 12% населення у віці від 15 до 30 років). Збільшується частка неповнолітніх і підлітків, а також жінок, що споживають наркотики. Особливе занепокоєння викликає факт, що середній вік юних наркоманів становить на сьогоднішній день 13-14 років. За останні 15 років приблизно в 7 разів збільшилося число жінок, що вживають наркотичні та психотропні препарати.

Изображение4

Вживання наркотиків вкрай негативно впливає на стан здоров'я, сприяє розвитку багатьох соматичних і психічних захворювань. Наркоманія також супроводжує різні форми злочинності, оскільки, по-перше, наркомани вчиняють тяжкі корисливі і корисливо-насильницькі злочини з метою отримання наркотиків, та по-друге, часто чинять злочини внаслідок безпосереднього впливу наркотиків на психіку.

Зараз, коли ситуація щодо наркоманії є вкрай складною, інформація про наркотичні засоби, хворобливу пристрасть до них і небезпечні наслідки цього явища повинна бути розповсюдженою. Тільки так можна вберегти багатьох від страшної біди.

Изображение5

До Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками науково-технічна бібліотека пропонує до уваги тематичну виставку «Не дай себе убити» (ауд. 212,Ц).

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526198
Кількість переглядів сторінки: 138636
Сторінка була створена за 0.235 секунд
© VovanShu