22 червня – День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Ранок 22 червня 1941року ввійшов в історію нашого народу страшним словом «Війна» . Війна не на життя, а на смерть, війна в якій нацизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.
Приголомшлива звістка, по­відомлена того дня, стала початком великої біди для нашого народу. Україна першою серед республік відчула її гіркий смак.
Вже на світанні
о четвертій годині ранку того далекого 22 червня 1941 року німецька авіація скидала перші бомби на Київ та інші міста України .

Все починалося з грому небесного,
Такого жорстокого, такого нечесного.
Із ненависного, злісного грому,
Який на світанку вигнав із дому…

Изображение1

Изображение2

А небо світле закрили чорні хрести!
Господи! Боже! Якщо ти є, захисти!..

Изображение3

Изображение4

Водночас гітлерівські дивізії вдерлися на нашу територію, руйнуючи все на своєму шляху.

Изображение5

Изображение6

Изображение7

Страшне слово «війна» увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад нацистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами.

Изображение8

Изображение9

Чотири страшні роки тієї війни забрали з собою безліч людських життів.

Изображение10

Изображение11

З того часу минуло 7 6 років. У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни ми згадуємо усіх тих, хто поліг на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в’язницях, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. Гірка доля не оминула жодної української родини. Цей біль ми відчуваємо і понині. Найжорстокіша та найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів. Щодня гинуло майже 14100 людей, кожну годину – 588, кожну хвилину – 10. Загалом за роки Другої світової війни Україна втратили 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйона цивільних і 2,5 мільйона військових). Тому про мужність і героїзм, проявлені у смертельному двобої всіх народів з нацизмом, людство завжди має пам’ятати.
Це пам'ять про подвиги, здійснені на полях боїв з агресором, пам'ять про тих, хто вершив історію, прийняв смерть заради Перемоги, заради Батьківщини, заради майбутнього. Повага й шана до них передаються з покоління в покоління.

Слава їм, вічна і світла пам'ять!

Изображение12

З цієї нагоди працівники науково-технічної бібліотеки запрошують всіх на перегляд літератури

  «З пам яттю про незабутнє» (ауд. 212, Ц).

Ми впевнені, що не зважаючи на тривожні події, які  сьогодні відбуваються у нашій країні, найближчим часом в Україні настане мир та спокій.

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526207
Кількість переглядів сторінки: 138642
Сторінка була створена за 0.226 секунд
© VovanShu