Рисунок 1

«Класика на віки» о дня народження архітектора Вікентія Беретті )

Вікентій Іванович Беретті народився 14 червня 1781 року. Він походив з «уродженців італійської нації» . Його батько був професором механіки, котрий переселився зі своєю родиною до Росії. Архітектурну освіту Вікентій одержав у Петербурзькій Академії мистецтв,   де вчився у видатного архітектора Андріяна Захарова, був учнем архітектора Тома де Томона.

На початку своєї творчої діяльності йому не таланило. Як «вільний художник» він перебивався випадковими заробітками. Перша серйозна робота з'являється у Петербурзі, де він приступає до спорудження Петербурзької Біржі ,   столичного арсеналу,   бере участь у відновленні Зимового палацу та призначається членом комітету з реставрації Ісакіївського собору. Крім того, займається будівництвом храмів, мостів, різних споруд. За свої праці одержав від царського імені діамантовий перстень та звання академіка архітектури.

Життя та творчість Беретті дуже тісно пов'язані з Києвом.   У 1834 році Беретті бере участь у конкурсі на кращий проект будівлі Київського університету, і стає переможцем.   Він переїжджає до Києва на постійне місце проживання, де його призначають головним архітектором будівельного комітету з спорудження університету.

Заслуга Беретті в тому, що він створив споруду високої якості. Будинок з восьмиколонним портиком та спокійними фасадами бокових частин. Влучна компоновка спорудження і лаконізм форми надає йому монументальності

За безпосередньої участі архітектора розроблено проекти таких університетських установ: Астрономічної обсерваторії (1840), Ботанічного саду.     Спланував прилеглі до Головного корпусу університету території та нові міські магістралі — Володимирську вулицю, Бібіковський бульвар (нині — бульвар Тараса Шевченка).

Перші приміщення обсерваторії університету були збудовані В. Беретті у 1841-1842 рр., які розташовані на вулиці Обсерваторній, 3.

Головна будівля обсерваторії побудована в спрощеному стилі пізнього класицизму, має форму восьмигранної башти.

На жаль, того ж 1842-го Вікентій Беретті передчасно помер і проектовану споруду вдалося звести лише частково, тож її реальний вигляд поступався за архітектурною досконалістю паперовому.

Цікава історія Центру культури і мистецтв   (колишній Жовтневий палац культури, що на вулиці Інститутській, 1/3).

У 1834 році було дано дозвіл на відкриття в Києві Інституту шляхетних дівчат — закритого навчального закладу для дітей дворянського походження.  В. Беретті зводить за власним проектом велику будівлю, виконану в стилі пізнього класицизму (1838-1842). Головний фасад прикрашає напівротонда. Згодом до основної споруди прибудували двоповерховий корпус.  На жаль, під час війни будівлю було спалено. І лише в 50-х роках ХХ століття було здійснено її реконструкцію. Другу реконструкцію — у 80-х роках. Будинок не тільки оновили, а й краще пристосували для проведення вистав

В. І. Беретті помер 1842 року. Похований на Байковому кладовищі. 15 жовтня 2009 р. відбулася церемонія урочистого відкриття на фасаді Червоного корпусу меморіальної дошки видатному архітектору — Вікентію Беретті з написом «від вдячних українського та італійського народів».

Для одержання більш детальної інформації запрошуємо переглянути виставку, яка експонується з 12.06.17 по 16.06.17. в корпусі архітектурного факультету , ауд. 115.

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526208
Кількість переглядів сторінки: 138643
Сторінка була створена за 0.275 секунд
© VovanShu