Формування української державної символіки має глибокі історичні корені. Кілька тижнів після проголошення незалежності у січні 1918 року Українська Народна Республіка не мала свого герба, хоча на українських банкнотах уже був зображений тризуб Володимира Великого. Нарешті, 12 лютого, Мала Рада на засіданні у Коростені, куди вона переїхала перед наступом російських більшовиків, розглянула питання про державний герб.    

Автором проекту герба був графік й архітектор Василь Кричевський.

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила золотий тризуб на синьому щиті як Малий державний герб України – знак Київської Держави часів Володимира Святого. Тризуб у традиції періоду правління Великого князя Володимира був прийнятий не випадково: адже саме за князя Володимира всі етнічні українські землі були об’єднані в одній державі.

Із історії Тризуба:

В Київській Русі Тризуб був знаком князів Рюриковичів, але точаться суперечки на тему, чи був Тризуб знаком лише Рюриковичів, або ж давнім знаком словян, ширше – індоєвропейців. На теперішній час найдавнішими артефактами з києво-руським Тризубом є: двозуб Святослава Великого (його зображення на печатці, яку знайшли в 1912 році при розкопках Десятинної церкви), та тризуб на золотих та срібних монетах Володимира Великого.   Спроби пояснити Тризуб почалися з початку XIX сторіччя – сам термін ,,Тризуб’’ вперше вжив історик Микола Карамзін в 1815 році.

У наш час тризуб став символом відродження Батьківщини та її традицій, продовженням славних сторінок нашої історії.

Книжкова виставка, присвячена 100-ій річниці ухвалення і затвердження Державного герба УНР, знаходиться в читальній залі науково-технічної бібліотеки.

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2798293
Кількість переглядів сторінки: 84501
Сторінка була створена за 0.314 секунд