Немає щастя без свободи, свободи без самоврядування, 
самоврядування - без конституційності,
конституційності  - без моралі,
й жодного з цих великих благ - без сталості й ладу.
 Клінтон Россистор

 

     7 грудня в Україні святкується День місцевого самоврядування.

Це професійне свято всіх, хто працює в сільських, міських, районних і обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Це свято властивого українцям способу суспільного життя, в основі якого — самовпорядковане суспільство. Це давня слов`янська  традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють, вибраним ними представникам, і наділяють їх владними повноваженнями. Лише така влада і є дійсно народною — владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і на користь суспільства.

15 жовтня 1985 року європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, який іменується «Європейська хартія місцевого самоврядування».

7 грудня в 1990 році Верховною Радою Української РСР був ухвалений Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР і місцеве самоврядування».

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілісної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні.

Шановні працівники органів місцевого самоврядування! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята.  Сердечно бажаєм усім, хто працює на благо територіальної громади, кожній родині, кожному мешканцю  міцного здоров`я, достатку й благополуччя. Нехай усі життєві негаразди обходять Вас стороною, а непохитна віра у щасливе майбутнє рідного краю й України додають усім нам сили та наснаги.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати книжкову виставку «До Дня місцевого самоврядування» ( ауд.212-Ц).

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2798311
Кількість переглядів сторінки: 84505
Сторінка була створена за 0.317 секунд