10 грудня святкують Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

      Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

      Головна мета Міжнародного дня прав людини – торжество у всьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню один до одного, активна пропаганда ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги.

     В сучасному світі зі стрімким розвитком суспільства гостро постає питання дотримання моралі, права та закону. Воно стає більш актуальним та необхідним.

     Мораль і право тісно взаємозалежні, більш того, можна говорити про глибоке взаємопроникнення права і моралі. Вони взаємообумовлюють, доповнюють і взаємозабезпечують один одного в регулюванні суспільних відносин. Закони правової держави втілюють у собі вищі моральні вимоги сучасного суспільства.

     На тісний взаємозвязок права і моралі вказують історичні памятники права Стародавнього світу, середніх століть і нового часу. Про це свідчить застосування морально-етичних понять в оцінці дотримання законів, інших джерел права. Вислів древніх – «право є мистецтво добра й справедливості» розкриває органічний зв’язок права, юстиції,  моралі.

    Від 1950 року, цього дня у світі  відзначаючи Міжнародний день прав людини, проводиться міжнародне засідання ООН, і всесвітня організація відзначає тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод, а Норвезький Нобелівський комітет в Осло вручає 10 грудня Нобелівську нагороду миру.

    Отже, МОРАЛЬ, ПРАВО, ЗАКОН – рушійні сили для життя людини в нашому динамічному суспільстві; право повинно бути моральним, закони повинні бути справедливими й гуманними.

    Науково-технічна бібліотека запрошує всіх бажаючих переглянути книжкову виставку «Мораль і право, право і закон – рушійні сили для життя людини» (ауд. 212-Ц).

 

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2839603
Кількість переглядів сторінки: 87905
Сторінка була створена за 0.309 секунд