9 листопада, наша держава відзначає День української писемності та мови.
Мова - живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу.
Сьогодні свято української мови – одного з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато того, чим може пишатися наш народ.
За православним календарем -
це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Ми пам’ятаємо і будемо пам’ятати Преподобного Нестора Літописця, який вжив вперше в «Повісті минулих літ» слово УКРАЇНА і ввів його, таким чином, у наш смисловий ужиток. У цьому його неоціненна заслуга.

«Повість минулих літ» Нестора-Літописця – це перша пам’ятка Київської Русі, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Цей твір був і залишається найвидатнішою пам’яткою літописання. Всі наступні літописці лише переписували уривки з праць преподобного Нестора, наслідуючи його, але перевершити так і не змогли.

Тому Нестора-Літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, але й словесності.
Основоположником
сучасної української літературної мови вважається Т. Г. Шевченко, який створив єдину чітку мовностилістичну систему, вивів українську мову на рівень високорозвинених європейських мов, відкрив для неї необмежені перспективи розвитку.
Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.
Традиційно в День української писемності та мови всі охочі пишуть диктант національної єдності. Це чудовий спосіб перевірити свої знання рідної мови. 

Також в цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, у якому щороку бере участь понад 5 млн осіб з різних країн. Усі ці заходи спрямовані на підвищення іміджу українскої мови у світі та популяризації її серед громадян України.
Працівники науково-технічної бібліотеки вітають всіх
з Днем української писемності та мови!

Шануймо рідне слово в собі і себе у слові!

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2839590
Кількість переглядів сторінки: 87899
Сторінка була створена за 0.312 секунд