10 листопада 1494 року у  Венеції була опублікована книга Луки Пачолі «Все про арифметику, геометрію і пропорції». Один із розділів книги містив інформацію про бухгалтерські рахунки, про основні принципи сучасного бухгалтерського обліку (подвійний запис, дебет, кредит, баланс тощо). Як виявилося, ця робота настільки цінна, що була видана до того, як винайшли книгодрукування, автор був названий ,,батьком бухгалтерії’’. Саме тому Міжнародний день бухгалтера відзначається щорічно 10 листопада.

  Така дисципліна, як бухгалтерський облік, по суті, існує з моменту оволодіння людьми навичок рахунку. Першим інструментом були звичайні пальці, причому не тільки на руках, але і на ногах. Ази повноцінного бухобліку з’явилися в Стародавньому Єгипті. Представники нині зниклої цивілізації придумали письмово фіксувати дії, вчинені з фінансами та субстанціями, що мають матеріальну цінність. У той далекий час бухгалтерами називали писарів, які вважалися важливими особами. Усі облікові записи проводилися на папірусних сувоях, а самому процесу приділяли надзвичайну увагу. Стародавні греки користувалися при веденні бухобліку дощечками, обробленими гіпсом. У Римській імперії посада бухгалтера була також дуже почесною, тому її прагнули надати людям заможним.

Сьогодні бухгалтерія  так чи інакше стосується кожної цивілізованої людини, це одна з точних і найважливіших професій. Від блискучих знань і досвіду наших бухгалтерів залежить функціонування будь-якої економіки.                                                                                                                                                                                                                                                                Науково-технічна бібліотека запрошує всіх бажаючих завітати до  ауд. 212-Ц та ознайомитися з книжковою виставкою «Історія обліку: світ та Україна, погляд крізь роки», присвячену всесвітньому Дню бухгалтера.

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2839568
Кількість переглядів сторінки: 87895
Сторінка була створена за 0.309 секунд