Науково-практична інтернет-конференція

«Бібліотечні цінності та інтеграція

ресурсів у цифровому просторі»

10 жовтня 2017 року у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбулася науково-практична інтернет-конференція «Бібліотечні цінності та інтеграція ресурсів у цифровому просторі».

Організатором конференції виступила науково-технічна бібліотека Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

У конференції взяли участь керівники та провідні фахівці бібліотек вищих навчальних закладів з Полтави, Харкова, Сум, Кременчука, Канева, Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського, науково-педагогічні працівники кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Із теплими словами привітань від адміністрації Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка до всіх учасників конференції звернулася директор науково-технічної бібліотеки Валентина Сидоренко. Вона наголосила на особливій ролі і значенні бібліотек для розвитку інформаційного середовища та відкритого доступу до інформації.

Доповіді учасників конференції групувалися за такими темами:

  • Бібліотека та інформаційні ресурси у світі науки, освіти та культури.

  • Інформаційне середовище бібліотек: напрями розвитку.

  • Відкритий доступ до інформації і бібліотеки.

  • Інтеграція ресурсів у цифровому просторі.

  • Використання сучасних інформаційних технологій у процесі створення інтегрованих цифрових ресурсів.

  • Організація доступу до цифрових ресурсів бібліотек.

  • Збереження бібліотечно-інформаційних ресурсів – місія бібліотек ХХІ століття.

  • Проблеми інтеграції культурного надбання в електронне середовище.

  • Документні памятки: збереження, доступність та популяризація.

На Skype-звязок із учасниками інтернет-конференції вийшли працівники Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та бібліотеки Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського. Директор ЦНБ ХНУ ім. В. Н. Каразіна Ірина Журавльова акцентувала увагу на важливості надання бібліотеками доступу до наукових інформаційних ресурсів та Інституційних репозитаріїв, над створенням і наповненням яких активно займаються бібліотеки Харківського зонального методичного об’єднання бібліотек ІІІ – ІV рівнів акредитації.

Валентина Сидоренко у своєму виступі розкрила особливості діяльності бібліотек щодо створення, зберігання та розповсюдження інформації та надання доступу до неї у вільне користування.

Директор бібліотеки ім. М. А. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Валентина Орєхова поділилася досвідом роботи у використанні бібліометричних технологій для підвищення якості наукової діяльності університету.

Колеги из бібліотеки ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» Олександра Подрєзова та Олена Захарова розповіли про досвід інтеграції бібліотеки в інформаційний простір та значення інформаційних ресурсів бібліотеки у формуванні культури і духовності сучасного студента.

Заступник директора ЦНБ ХНУ ім. В. Н. Каразіна Олена Бабічева представила на розгляд колег досвід оцифрування періодичних видань, а саме газети «Южный край» як один із превентивних заходів збереження унікальних памяток культурної спадщини.

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства ПолтНТУ Людмила Чередник розповіла про книжкові раритети у фонді НТБ університету.

А працівники науково-технічної бібліотеки ПолтНТУ Ольга Бригида та Наталія Ландарєва ознайомили присутніх з результатами наукового дослідження з історії розвитку наукових видань університету та історії науково-технічної бібліотеки.

Під час конференції проведено професійні обговорення питань: використання бібліотеками сучасних інформаційних технологій у процесі створення інтегрованих цифрових ресурсів, роль бібліотеки у забезпеченні відкритого доступу до інформації, значення збереження бібліотеками пам’яток культури і надання до них доступу усім бажаючим.

Конференція пройшла на високому професійному рівні. Представлені доповіді були змістовними, визначали сучасні тенденції, зміст та стратегію розвитку бібліотек, зокрема: інтеграцію бібліотек в світовий інформаційний простір; напрями розвитку єдиного інформаційного середовища; інтеграцію бібліотечних ресурсів у цифровий простір і надання бібліотеками відкритого доступу до інформації.

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2732359
Кількість переглядів сторінки: 77963
Сторінка була створена за 0.314 секунд