«Космічний геній з України»

21 червня весь світ буде відзначати 120-річчя з дня народження геніального українського косміста Юрія Васильовича Кондратюка (Олександра Шаргея). Він стоїть в одному ряду зі світовими вченими, які зробили величезний внесок до скарбниці світової космонавтики.

23 травня в універсальній читальній залі науково-технічної бібліотеки відбувся захід – літературно-музична композиція «Космічний геній з України», присвячена Юрію Кондратюку.

Відкрив захід з привітальним словом директор музею авіації та космонавтики Пушкарьов Андрій Миколайович. З цікавою доповіддю «Юрій Кондратюк (Олександр Шаргей): філософія життя як спосіб досягнення істини» виступила кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства Надія Кочерга та кандидат історичних наук, старший співробітник музею авіації і космонавтики, завідувач науково-дослідного сектору Ірина Пістоленко з доповіддю «Полтавсько-петроградський рукопис Ю. В. Кондратюка (О. Г. Шаргея) та його розробки в різних галузях техніки».

В залі були присутні студенти електромеханічного, гуманітарного, будівельного факультетів та студенти навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту.

Ведучі Альона Косташ та Андрій Михайлов розповіли всім присутнім, що постать Юрія Кондратюка лишається однією з найбільших загадок в історії освоєння космосу.

А жив Кондратюк - серед крові та хаосу, революцій і воєн - космосом. Життя його було сповнене трагізмом: незаслужена в'язниця, втечі, репресії, три війни, остання з яких зупинила це життя. Та найголовніше, що українець зі своїми ідеями зн    ачно випередив технічний прогрес того часу. Сьогодні його теоретичні праці стали фундаментом світової практичної космонавтики. Ще більш вражає той факт, що вчений був самоуком та не мав інженерної освіти.
Змістовна розповідь про життя і наукові праці космічного генія була доповнена відеоматеріалами.

В ці святкові дні весь світ буде згадувати, що саме завдяки Юрію Кондратюку людина змогла ступити за межі своєї планети. Англійською мовою студент гуманітарного факультету Андрій Івко розповів про «Земну філософію космосу Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея)».

«Те, що ми робимо для себе, вмирає разом з нами, те, що ми робимо для інших, для світу, залишається навіки» - так сказав Альберт Пайн. Доля Юрія Кондратюка швидше схожа на далеку згаслу зірку, світло від якої і сьогодні йде до людей».

Ми пам’ятаємо і шануємо нашого видатного земляка. Та хочеться зауважити, що всі досягнення, відкриття вчених різних країн, які відбуваються зараз в галузі космонавтики стали можливими завдяки українському вченому, уродженцю з міста Полтави Юрію Васильовичу Кондратюку – Олександру Шаргею.

Науково-технічна бібліотека запрошує всіх на книжкову виставку «Геній з Полтави – Юрій Кондратюк»(ауд. 212-Ц).

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2651472
Кількість переглядів сторінки: 70448
Сторінка була створена за 0.304 секунд