«Вишиванка – символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі…»

Науково-технічна бібліотека 18 травня відсвяткувала традиційне свято – День вишиванки.

Изображение2

Изображение3

Изображение4

Изображение5

Изображение6

Изображение7

Изображение8

Изображение9

Українська вишиванка – один із основних оберегів українця, який ніс і несе донині життєдайну, життєстверджуючу силу протягом багатьох віків.

Изображение10

Изображение11

Изображение12

Історія українського національного вбрання дуже давня і захоплююча. Тож на нашій виставці-інсталяції «Вишиванка – символ Батьківщини, Дзеркало народної душі…» були представлені матеріали по історії українського костюму за етнографічними регіонами України – Середньої Наддніпрянщини, Слобожанщини, Полісся, Карпат, Поділля, Півдня України.

Изображение13

Изображение14

Изображение15

Изображение16

Изображение17

Звичайно були і світлини наших уславлених полтавських вишиванок білим по білому.

Изображение18

Цікавою була інформація про символіку малюнків, якими оздоблювалися вишиванки: калину та виноград, дуб та хміль, лілію та мак, троянду та зірку, паву жар-птицю та соловейка, про головний обереговий знак усіх українців – Берегиню.

Изображение19

Изображение20

Изображение21

Изображение22

А головною окрасою нашої виставки-інсталяції були справжні рукотворні вишиванки, одна з яких унікальна, бо її вік – понад 120 років. Та чудові ляльки ручної роботи, одягнені в українські костюми. Назвали ми їх Наталка та Петро.

Изображение23

Изображение24

Изображение25

Изображение26

Изображение27

Изображение28

 Також на виставці можна було побачити старовинні рушники, простирадла з прошвою, вишиту картину, порцелянову статуетку «Оксана та Вакула». Гостював у нас і Півник – астрологічний символ 2017 року, одягнений в оригінальну стилізовану вишиванку.

Изображение29

Изображение30

Изображение31

Изображение32

На виставці були роботи бібліотечних майстринь в техніці модульного орігамі (панно за мотивами українських вишивок) та вишиті бісером картини.

Изображение33

Изображение34

Изображение37

Наші читачі дивувалися ще й з того, що виставку ілюстрували цікаві відеоматеріали про вишиванку. Звучали українські народі та сучасні пісні про нашу Україну, про вишиванку у виконанні Дмитра Гнатюка, Наталі Май, Дмитра Яремчука, Ольги Ткачук, гурту «Струни серця» та інших.

Изображение35

Було дуже приємно, що дехто з наших відвідувачів пообіцяв наступного року принести на виставу у  науково-технічну бібліотеку вишиванки з своєї домашньої скарбниці. Тож сподіваємося, що започаткована нова форма виставки-інсталяції знайде своє продовження на святкуванні Дня вишиванки в наступному році.

Изображение36

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2651414
Кількість переглядів сторінки: 70440
Сторінка була створена за 0.314 секунд