Парад наукової книги.

Презентація праць науковців

кафедри автоматики та електропривода

26 квітня, в рамках 11-го Всеукраїнського фестивалю науки, науково-технічна бібліотека спільно з кафедрою автоматики та електропривода провела презентацію праць викладачів кафедри.

Изображение2

Изображение3

Изображение4

Изображение5

На заході були присутні провідні викладачі кафедри, студенти різних груп електромеханічного факультету та співробітники бібліотеки.

Изображение6

«Парад наукової книги» відкрив кандидат технічних наук, доцент Олександр Шефер, відзначивши, що кафедра автоматики та електропривода –  одна з провідних кафедр нашого навчального закладу, вона має цікаву й славну історію, а сьогоднішній день кафедри – це численні напрацювання, винаходи, досягнення, наукові розробки.

Изображение7

Изображение8

Ведучими заходу були студенти електромеханічного факультету Андрій Михайлов та Анна Бліщ. Від імені студентів вони сказали, що задоволені обраним для навчання факультетом.

Изображение9

Першою презентувала свої навчальні посібники кандидат технічних наук, доцент Наталія Єрмілова.

Вона працює на кафедрі з 1988 року. Основні напрямки наукової тематики, над якою працює:  енергозберігаючі  пристрої й технології; визначення інформативності ознак при розпізнаванні образів; розроблення діагностичного комплексу для неруйнівного контролю та діагностики асинхронних електродвигунів.

У своєму доробку має  56 наукових публікацій, 32 методичних видання, у т.ч. 2  навчальні  посібники та 4  курси  лекцій, а також винаходи, що запатентовані й використовуються у виробництві газорозрядних ламп та інших виробів. За останні роки брала участь у 14 міжнародних та 12 всеукраїнських конференціях.

Приємним сюрпризом було те, що до «Параду наукової книги» Наталія Василівна завершила роботу над новим «Навчальним посібником до  самостійного  вивчення  курсу  “Основи  метрології і електричних вимірювань”».

Изображение10

Свої наукові праці презентував о дин з провідних науковців кафедри,   кандидат технічних наук, доцент Олександр Шефер.

У 2000 році з відзнакою закінчив Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. Із 2001 року працював на посадах асистента, старшого викладача та доцента кафедри автоматики та електропривода. У 2004 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Діагностика стану і параметрів автоматизованої системи управління виробництвом неметалевих трубок».

Активно працює над проблемою неруйнівного контролю та діагностики електричних машин  і створення завадостійких систем передачі даних. Бере активну участь у роботі наукової школи автоматизації процесів керування. Олександр Віталійович опублікував 1 монографію, 6 навчальних посібників із 3 дисциплін, він є автором близько 80 наукових та науково-методичних праць. Також є керівником науково-дослідної групи зі створення пристроїв діагностики на неруйнівного контролю параметрів обертових електричних машин.

На заході Олександр Шефер презентував підручник «Електричні машини», який він написав у співавторстві з Василем Онушко, кандидатом фізико-математичних наук, доцентом кафедри.

Изображение11

На кафедрі працює багато талановитих молодих учених, які закінчили наш навчальний заклад, а нині примножують його здобутки. Одним із них є кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматики і електропривода Дмитро Нелюба.

У 2008 році він закінчив Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. Відразу ж почав працювати на кафедрі і вже має в доробку 20 статей у фахових виданнях, 36 тез конференцій (17 – міжнародних), 2 патенти, методичні вказівки, 1 навчальний посібник, 1 конспект лекцій.

Наукові теми, над якими він працює – системи навігації і управління рухом автономних мобільних об’єктів; системи управління багатомірними системами; оптимальні і адаптивні системи управління технологічними процесами. Бере участь у роботі Наукової школи «Автоматизація технологічних процесів на базі ідентифікації, нечітких регуляторів і розпізнавання образів».

Дмитро Нелюба презентував конспект лекцій «Елементи автоматизованого електропривода», який він написав у співавторстві з Олександром Шефером.

Изображение12

З винаходами та раціоналізаторськими пропозиціями, над якими працювали науковці кафедри, ознайомив Володимир Борщ, кандидат фізико-математичних наук, доцент. У 1977 році закінчив аспірантуру в Інституті фізики напівпровідників НАН України імені В.Є. Лашкарьова. Дисертацію захистив у 1980 році. Після захисту дисертації продовжує досліджувати фізичні властивості напівпровідників. На посаді доцента кафедри автоматики та електропривода Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка працює з 2003 року.

Займається науковою та науково-методичною роботою, має понад 80 наукових та науково-методичних робіт у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях, у тому числі у виданнях, що входять до наукометричної бази Skopus.

За останні 3 роки є співавтором 3 патентів на корисну модель, які є результатом співпраці з колегами кафедри та науковцями Інституту фізики напівпровідників НАН України імені В.Є. Лашкарьова.

Під керівництвом В. Борща студенти електромеханічного факультету розробили й виготовили макети інкубатора, теплиці, газової автозаправної станції. Розробки використовуються під час виконання лабораторних робіт і можуть бути впроваджені у виробництво.

У співпраці з провідними науковцями брав участь у розробці світильника «Комфорт-1» для підприємств ЖКГ, що захищена патентом та впроваджена у виробництво.

Рисунок 4

Про перспективи кафедри та плани на майбутнє розказав кандидат технічних наук, доцент Олександр Шефер.

Дуже цікавою й корисною для присутніх студентів була інформація про колишніх випускників, які на практиці втілюють отримані в університеті знання, реалізують себе і досягають висот у своїй професійній діяльності.

Изображение13

З заключним словом виступила директор  науково-технічної бібліотеки Валентина Сидоренко . Вона щиро подякувала всім учасникам за творчу співпрацю в підготовці цього важливого наукового заходу й побажала успіхів у досягненні нових наукових вершин, в розробці винаходів, у роботі зі студентами.

Изображение14

До «Параду наукової книги» був підготовлений книжковий перегляд видань кафедри автоматики та електропривода.

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2492205
Кількість переглядів сторінки: 58967
Сторінка була створена за 0.284 секунд
© VovanShu