Від книги − до знань:
презентація монографії С. Ф. Пічугіна
«Розрахунок надійності будівельних конструкцій»

Система інформування в бібліотеці спрямована на розкриття потенціалу науково-технічної бібліотеки, на знайомство з новими виданнями, і в першу чергу, авторами, якими є науково-педагогічні працівники ПолтНТУ це дуже важливо і для студентів, і для бібліотеки.

Інформаційно-ділові зустрічі з науково-педагогічними працівниками університету в стінах НТБ сприяють позитивному іміджу нашої установи, вирішенню багатьох питань забезпечення освітнього та наукового процесів університету спільними зусиллями.

У другому півріччі 2016 р. відбулася знакова подія не лише для науково-технічної бібліотеки і кафедри конструкцій з металу, дерева та пластмас, а й для всього університету презентація монографії «Розрахунок надійності будівельних конструкцій»,

Присвячується моїм учням

і однодумцям, об єднаним

проблемою надійності будівельних конструкцій


автором якої є

завідувач кафедри, професор,

доктор технічних наук,

академік Академії будівництва України,

лауреат Державної премії з науки і техніки,

керівник наукової школи «Надійність будівельних конструкцій» С. Ф. Пічугін.

Тому й не дивно, що на презентацію завітали науково-педагогічні працівники та студенти університету.

Розпочала захід завідувач інформаційно-бібліографічного відділу науково-технічної бібліотеки О. Бригида, яка розповіла гостям про монографію «Розрахунок надійності будівельних конструкцій», наукову школу «Надійність будівельних конструкцій» та її незмінного і впливового фахівця, викладача, який за час життя став культовою фігурою в сучасній науці.

Далі автор книги запропонував присутнім перегорнути разом з ним сторінки монографії, показуючи на екрані розділи, ілюстрації, графіки, розповів про творчі пошуки у роботі над книгою.

В монографії викладено імовірнісний метод оцінки надійності конструкцій. Він враховує випадковий характер навантажень і міцності сталі, сумісну дію навантажень, специфічний характер роботи і відмов сталевих елементів, вузлів і сталевих конструктивних систем в цілому. На основі розробленого методу були виконані чисельні розрахунки надійності широкого кола таких конструкцій, як підкранові балки, ферми, кроквяні балки, колони та рами. Як результат були обґрунтовані коефіцієнти норм проектування та досягнутий економічний ефект.

Варто сказати, що монографія окрім своїх безперечних наукових достоїнств викликає естетичне задоволення: тверда глянцева обкладинка, дизайн книги витриманий в строгій кольоровій гамі, колір індиго переходить у фіолетово-рожевий, в цьому ж тоні виконано зображення будівельних конструкцій, на яких контрастним білим кольором накреслені формули і графік.

Назву книги подано двома мовами – державною українською і англійською.

Солідна книга об’ємом 520 сторінок з цікавим для спеціалістів змістом, малюнками, таблицями і графіками вийшла друком в Полтаві, у видавництві АСМІ тиражем 300 примірників.

Монографія рекомендована науково-педагогічним та інженерно-технічним працівникам, аспірантам та студентам.

На завершення заходу автор подарував кращим студентам примірники своєї монографії з дарчим надписом.

Захід доповнив парад наукової книги – великий перегляд літератури «Наукова спадщина професора С. Ф. Пічугіна».

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526177
Кількість переглядів сторінки: 60917
Сторінка була створена за 0.226 секунд
© VovanShu