13 – 14 вересня у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбулася науково-практична конференція «Читання в епоху розвитку електронних ресурсів: книга чи Інтернет?» .

 Організаторами конференції виступили Науково-технічна бібліотека Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка та Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені  В. Н. Каразіна.

Відкриваючи засідання, проректор з науково-педагогічної та соціальної роботи, к.е.н.  Світлана Сівіцька  передала привітання від  ректора університету, д.е.н., професора Володимира Онищенка та наголосила на важливості теми співіснування книжкових та електронних ресурсів. Адже використання електронних ресурсів, новітніх джерел інформації і технологій стало вимогою часу.

З вітальним словом звернулась до учасників конференції директор Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Ірина Казимирівна Журавльова. Вона подякувала адміністрації університету та працівникам науково-технічної бібліотеки за теплий прийом та гостинність. За багаторічний внесок у розвиток  освіти і науки, високий професіоналізм, активну діяльність у  Полтавському обласному методичному об’єднанні бібліотек ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації  голова Харківського  зонального методичного об’єднання бібліотек ВНЗ III - IV рівнів акредитації І. К. Журавльова вручила директорові науково-технічної бібліотеки Валентині Олегівні Сидоренко Грамоту та пам’ятний знак «БІБЛІОПАНІ».

На конференції було розглянуто комплекс проблем, пов’язаних з діяльністю сучасних бібліотек:  роль книги і читання в умовах  сучасного інформаційного простору, діяльність б ібліотеки як соціального інституту підтримки і розвитку інтересу до читання, створення і розповсюдження електронних книг, формування єдиного інформаційного простору бібліотек, впровадження нових інформаційних технологій у роботу бібліотеки та їх вплив на  якість роботи  бібліотеки, сучасні принципи загальнодоступності і відкритості інформації.

Під час конференції проведено професійні обговорення питань:  чи змінилося поняття «читання» в умовах новітніх технологій, чи є читання   пріоритетним напрямом у сучасному освітньому, науково-дослідницькому та виховному процесі, яку роль відіграє бібліотека у формуванні культури читання, культури спілкування та багато інших, які турбують сьогодні фахівців бібліотечної справи та науковців?

 

Сьогодні сучасні бібліотеки вищих навчальних закладів вже  перетворилися на інформаційно-ресурсні центри, але існує проблема зменшення читацького попиту та читання, тому бібліотекам  необхідно працювати з читачем, популяризувати читання як фактор соціального успіху, яке сприяє створенню всебічно розвинутих особистостей, підтримувати розвиток книжкової культури, а також створювати для читачів комфортні умови для роботи в бібліотеках, враховуючі  психологічні особливості різного віку.

В рамках конференції відбулося засідання директорів бібліотек Харківського зонального методичного об’єднання бібліотек ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації, під час якого розглянуто комплекс питань, актуальних для розвитку бібліотечної справи: інтеграція бібліотек в світову інформаційну інфраструктуру, бібліотека й університет у єдиному інформаційному просторі, роль бібліотек у підвищенні якості освіти, вдосконалення загальної інформаційної культури працівників та користувачів бібліотек, створення і розширення у бібліотеках комфортного середовища для користувачів.

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526192
Кількість переглядів сторінки: 60929
Сторінка була створена за 0.248 секунд
© VovanShu