«По святих місцях Полтавщини»

11 квітня в приміщенні науково-технічної бібліотеки відбувся захід, яким було розпочато цикл духовно-історичних зустрічей.

Изображение1

Працівники бібліотеки разом зі студентами нашого університету підготували  і провели літературно-музичну композицію «По святих місцях Полтавщини», яка була присвячена святим і святиням рідного краю. Глядачі дізнались багато цікавого з історії нашого міста.

Изображение2

Изображение3

Изображение4

На захід були запрошені студенти груп: 202 ТН, 201 пГД, 4 СВ та куратори Дорошенко С.М., Гаращенко Л.Б., Фазан В.В. та Зубричева Л.Л.

Ведучі розповіли про рідне місто – давню Полтаву.

Изображение5

Изображение6

 

Изображение7

Це затишне маленьке містечко зустріло 19 століття 29-ма церквами!

Изображение8

Изображение9

Изображение10

Изображение11

15 із них – так звані домові, влаштовані при різних закладах та установах, а решта – самостійні, досить великі храми, кожен з яких – неперевершений витвір неосяжного в своїй гармонії Творця. Глядачі дізнались як виглядали ці храми і де знаходились.

Також студенти та викладачі почули цікаву розповідь про чудотворні ікони нашого міста та історії їх явлення.  

 

Изображение12

Изображение13

Изображение14

Изображение15

 

Изображение16

Наприкінці заходу присутні переглянули відеоматеріал про святителя Іоанна Шанхайського, архієпископа Сан-Франциського. В цьому році виповнюється 120 років від дня народження святого.  

Изображение17

Доля цієї непересічної особистості була тісно пов’язана з Україною. Уродженець села Адамівка, що на Харківщині, майбутній святий навчався у Петровському Полтавському кадетському корпусі, а потім вступив до Харківської юридичної школи (сьогодні це – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна). На заході був представлений відеоматеріал, частина якого – це фільм, знятий викладачем кафедри журналістики Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна О. Драчовою. Інша частина – це спогади людей, які особисто знали Владику Іоанна.

Полтава була, є й буде духовною столицею нашої України. Навряд чи знайдеться людина, яка не чула про Ю. Кондратюка, М.В. Гоголя, І.П. Котляревського, М.П. Драгоманова, П. Мирного, М.В. Остроградського, Г. Сковороду та інших земляків, які прославили нашу Полтавську землю… Така кількість неординарних, талановитих особистостей напевно пов’язана з православною вірою. Та не тільки письменниками, поетами, філософами та науковцями багата Полтавська земля, а ще й високодуховними людьми – нашими святими. Вони своєю щирою молитвою до Отця Небесного за нашу землю, за людей, оберігають і нас.

Изображение18

Изображение19

Працівники бібліотеки разом зі студентами і на далі будуть продовжувати цикл наших духовно-історичних зустрічей і розповідати про святих та святині рідного краю.

Літературно-музична композиція «По святих місцях Полтавщини» була представлена переглядом духовної літератури, а також цитатами святих.

Изображение20

Изображение21

Изображение22

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2526176
Кількість переглядів сторінки: 60916
Сторінка була створена за 0.227 секунд
© VovanShu